Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Nawigator 2.3.0 z dużą ilością nowych funkcji

Nawigator 2.3.0 z dużą ilością nowych funkcji

  Zespół Naviter jak zawsze ciężko pracował nad najnowszą betą Navigator-a. Aktualizacja jest już dostępna, pobierz teraz by cieszyć się podniebnymi przygodami z:

  • mapami offline dla smartfonów
  • Fanet managerem i OGN buddies
  • Panelami „Task helper”
  • Wariometrem dla telefonów Android i iPhone

  Korzyści
  Wstępnie pobrane mapy dla danego obszaru.

  Szczegóły na poziomie ulic.

  Pełny zasięg.

  Połączenie z Internetem nie jest gwarantowane podczas lotu. Dlatego możliwość przeglądania map nawet w przypadku braku połączenia była jedną z najczęściej poszukiwanych funkcji Navigatora. Przejdź do Menu > Ustawienia > Mapy offline i pobierz szczegółowe mapy dla swojego regionu. Po pobraniu mapy będą działać bezproblemowo, bez konieczności ponownego pobierania ich z Internetu.

  Korzyści
  Nadaj imiona swoim ulubionym kolegom z latania

  Spraw, aby byli więksi od innych

  Nawiguj do nich podczas lotu

  Dużo ruchu w Twojej okolicy? Masz problem z określeniem, kto jest kim na mapie? Już nie. Oznacz swoich przyjaciół jako ulubionych, aby byli widoczni na mapie w większym rozmiarze. I nadaj im nazwy, które rozpoznasz. Wystarczy dotknąć ikony szybowca i zmienić jego nazwę. Jakie to fajne?

  Korzyści
  Wybierz optymalną wysokość końcowego poślizgu

  Podejmuj optymalne decyzje dotyczące końcowego poślizgu AAT

  Dopasowanie ustawień i biegunów w Navigatorze

  Piloci szybowców najbardziej tęsknili za tą funkcją. Teraz możesz ustawić wartości MacCready’ego, błędów i balastu tak, aby pasowały do aktualnych ustawień Twojego sprzętu. Wysokości przylotu i szacowany czas dotarcia do celu są płynnie dostosowywane do nowych ustawień. Dodaj MacCready Navbox do swojego ekranu. Dotknij go, aby otworzyć panel, w którym możesz łatwo zmienić ustawienia.

  Korzyści
  Informacje o taskach pojawiają się i znikają w zależności od potrzeb

  Wykorzystanie miejsca na ekranie na inne informacje

  Przyciski akcji w panelach

  Podczas wykonywania tasków użytkownik musi podjąć wiele decyzji. Program Navigator pomaga podejmować właściwe decyzje, wyświetlając odpowiednie informacje o zadaniu we właściwym czasie w panelach w górnej części ekranu.

  Korzyści

  Dobry na spokojną i wolną termikę

  Zawsze w kieszeni

  Ostatni na tej liście, ale nie najmniej ważny. Twój telefon może teraz działać jako akustyczne vario. Sprawdź ustawienia w Menu > Ustawienia > Vario. Uwaga: nie oczekuj zbyt wiele od swojego telefonu. Jest to w najlepszym wypadku vario awaryjne – zwłaszcza jeśli telefon nie ma czujnika ciśnienia. Ale jeśli wszystko inne zawiedzie, może to być Twój najlepszy przyjaciel.